Loeb havaroval a na Dakaru končí!

Proběhla další etapa Rallye Dakar a opět se zmenšilo startovní pole. Tentokrát odpadl jeden z favoritů mezi automobily – Sebastien Loeb s továrním vozem Peugeot 3008DKR Maxi totiž havaroval. Dobrý výkon opět podal Martin Prokop mezi automobily i Martin Macík v kategorii kamionů.

Mezi automobily zvýšili svůj náskok Stéphane Peterhansel a Jean-Paul Cottret, když poprvé v tomto ročníku vyhráli etapu. Jejich odměnou za vynikající výkon je 31 minutový náskok do zítřejší šesté etapy, kdy soutěž opustí Peru. Jejich kolegům z týmu Peugeot Total Loebovi s Elůenou se ale tolik nedařilo.

Byli totiž nuceni odstoupit z druhého místa. Ráno na pátém kilometru páté etapy spadli do prachové jámy, když se snažili vyhnout jinému soutěžícímu, který uvíznul v duně. Po mohutném nárazu Daniel Elena pocítil ostrou bolest v hrudní kosti a kostrči.

Poté, co jim pomohl kamion, Peugeot 3008DKR Maxi by býval mohl pokračovat a dokončit etapu, ale vzhledem k tomu, že Elena nemohl vzpřímeně sedět, nezbylo jim než po prvním úseku ze zdravotních důvodů odstoupit.

Z našich jezdců si opět nejlépe vedl Martin Prokop, který pátou etapu dokončil na 14. místě (celkově je na 9. místě). Tomáš Ouředníček dojel na 40. příčce (celkově 44. místo) a Boris Vaculík na 39. pozici (celkově 32. místo).

Mezi Kamiony vyhrál etapu Nikolaev, který se sice převrátil, ale kolem projíždějící Kolomý s Tatrou jeho Kamaz bleskově postavil na kola. Sám pak dokončil sedmý a celkově je . Macík dojel třináctý (celkově zatím 4. místo) a Šoltys patnáctý (celkově zatím 11. příčka). Kolomý je nyní na průběžném čtrnáctém místě.

Dakar po 4. etapě: Loprais mimo hru!
Dakar: Macík rázně zatáhl, Klymciw vážně havaroval