DS Automobiles si udržuje pozici v boji o titul

Druhý závod londýnské E-Prix se jel v neděli na slavné trati ExCel. Pro jezdce DS Automobiles to byla příležitost, jak se pomstít a udržet si na konci 14. podniku osmé sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E šanci na titul.

Během kvalifikace dokázali António Félix da Costa a Jean-Éric Vergne za volantem vozu DS E-Tense FE21 podat mnohem lepší výkon než předchozí den. Portugalský jezdec obsadil čtvrté, francouzský pilot deváté místo. Tento dobrý výkon odměnil odhodlání celého týmu DS Techeetah.

António Félix da Costa získal v tomto náročném, 48 minut dlouhém závodu, cenné body. Díky tomu, že se na tomto okruhu, který je známý tím, že je velmi náročný na předjíždění, vyhnul kolizím, přejel cílovou pásku na velmi slušném pátém místě. To Jean-Éric Vergne měl znovu smůlu. Po dobrém startu do něj bohužel na začátku závodu zezadu narazil jiný závodník a musel ze závodu okamžitě odstoupit.

Díky 5. místu Antónia Felixe Da Costy získal tým DS Automobiles dalších 10 bodů do pořadí týmů. To francouzského prémiového výrobce průběžně řadí na třetí místo. V šampionátu jezdců se nic nezměnilo: Jean-Éric Vergne je stále čtvrtý, António Félix da Costa pátý.

Po tomto londýnském víkendu budou následovat poslední dva závody sezóny. Mistrovství světa ABB FIA Formule E se 13. a 14. srpna poprvé přesunuje do Soulu v Jižní Koreji.