GP Ice Race vyhrál Kopecký před Wagnerem

V rámci závodu GP Ice Race v Zell am See (19. až 20. ledna 2019) byl tovární jezdec Škody Jan Kopecký třídou samou pro sebe. Diváky na unikátní ledové trati na bývalém letišti v Zell am See ale skvěle bavil i Matthias Kahle, který předváděl smyky s historickým vozem Škoda 130RS.

Kopecký během prvního dne vybojoval s vozem Škoda Fabia R5 první místo před jezdcem Volkswagenu Romainem Dumasem. V neděli zaznamenaly vozy Škoda dvojité vítězství. Jan Kopecký vyhrál i druhý den a skončil tak na prvním místě celkově, za ním se umístil rakouský junior týmu BRR Julian Wagner, taktéž jedoucí s vozem Škoda Fabia R5. Naši fanoušci motoristického sportu si tohoto jezdce jistě pamatují z domácího šampionátu, kde startoval s vozem Peugeot 208 R2 v rámci značkového poháru Peugeot Rally Cup CZ pořádaného českým zastoupením Peugeot a Autoklubem ČR.

Ale vraťme se do uplynulého víkendu do Rakouska. Zde totiž sedminásobný mistr Německa Matthias Kahle bavil tisíce diváků kolem ledových tratí v Zell am See za volantem historického vozu Škoda 130RS s výkonem 140 koňských sil a pohonem zadních kol.

„Byl jsem doslova nadšený ze zdejšího závodu na ledu a sněhu s vozem Škoda Fabia R5. I ve svém závodním voze jsem cítil nadšení diváků,“ řekl úřadující mistr světa kategorie WRC2 Jan Kopecký. Při sobotní předváděcí jízdě mu pomáhal velmi speciální navigátor. Jízdu na sedadle spolujezdce si užíval předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier.

Nadějný třiadvacetiletý Rakušan Julian Wagner, jedoucí s vozem Škoda Fabia R5 rakouského týmu BRR Baumschlager Rallye&Racing, zaujal svojí rychlostí na ledu a sněhu již o dva týdny dříve, když vyhrál první kolo národního šampionátu – Jännerrallye. V Zell am See svedl souboj s továrním pilotem Škoda Motorsport Janem Kopeckým.

„Když jsme se rozhodli po dlouhých 45 letech znovu oživit a moderně pojmout legendární závody na ledu v Zell am See, ani nás nenapadlo, jak obrovský úspěch budou mít. Závod moderních vozů třídy R5 byl skutečným vyvrcholením pro naše fanoušky,“ vysvětluje Ferdinand Porsche, který společně Vinzenzem Gregerem založil závod GP Ice Race v Zell am See.

Závod GP Ice Race přinesl na tratě moderní i historické závodní a soutěžní vozy z různých etap motoristického sportu. Sedminásobný mistr Německa Matthias Kahle byl jednou z hvězd ve skupině historických vozů. S lehkým vozem Škoda 130RS se zadním pohonem a výkonem 140 koňských sil se po ledové trati v Zell am See pohyboval především „bokem“.

Celkové výsledky GP Ice Race (kategorie R5)