Jan Černý slaví ve Švýcarsku druhé místo v cíli

Posádka Mogul Czech National Teamu Jan Černý a Petr Černohorský si dojela s vozem Škoda Fabia R5 na švýcarské Rallye International du Valais pro cenné druhé místo. Navíc zvítězila ve 4 rychlostních zkouškách soutěže.

Jan Černý ukázal už během páteční etapy, že chce ve Švýcarsku s Fabií R5 získat v pódiové umístění. První etapu dokončil na třetí příčce za domácím jezdcem Sébastienem Carronem s vozem Ford Fiesta R5 a Italem Fabiem Andolfim, aktuálně třetím mužem kategorie WRC3, který přijel do Švýcarska s vozem Hyundai i20 R5.

Následujícím vítězstvím ve 12. rychlostní zkoušce se česká posádka Černý/Černohorský dostala na druhou pozici, kterou uhájil v těsném souboji až do cíle soutěže. Porovnání se zahraniční konkurencí tak dopadlo velice dobře.

Více už samotný jezdec: „Máme s Petrem a celým týmem velkou radost. Od začátku jsme se hodně snažili. Nakonec jsem dokázal v první den vyhrát tři rychlostní zkoušky a v sobotu jsem ještě zrychlil. Trať byla ale nesmírně náročná, úzké vlásenky s příkrými srázy, ale i tak jsme jeli naplno. Vítězstvím v jedné z RZ jsme se dostali na druhé místo a to pak udrželi až do cíle.“

Další závodem této dvojice by měla být podle plánu více šotolinová International Rally Waldviertel, která se jede 17. 11. – 19. 11. 2016 v rakouském Grafeneggu.