Největší setkání závodníků z Rallye Dakar a maratónských rallye

Největší setkání závodníků z Rallye Dakar a maratónských rallye

Autodrom v Sosnové se chystá na nápor dakarských závodníků a fanoušků, kteří dorazí na letošní Dakar Setkání.

Fanoušci motorsportu se mohou těšit na velkolepou podívanou při dalším Dakar Setkání, které se uskuteční v neděli 18. března na Autodromu v Sosnové u České Lípy. Zde se sejdou špičkoví čeští závodníci z Dakaru a z dalších maratonských rallye.

Pořadatel aktuálně evidují přihlášky podstatné většiny českých dakarských týmů, za něž jmenujme například Big Shock Racing, Tatra Buggyra Racing, Barth Racing, MRG Racing, Klymčiw Racing, a také třeba tým MKR Technology, který na nejtěžší rallye světa připravuje kamiony Renault pro zahraniční závodníky. Chybět nebude množství historické techniky z Dakaru v podobě kamionů LIAZ a Tatra. Z Kopřivnice také dorazí úspěšný závodník z Africa ECO Race Tomáš Tomeček.

universal300x250

Zapomenout nesmíme ani na tým South Racing. Ostrému závodnímu Fordu Ranger, za jehož volantem seděl Tomáš Ouředníček, na Dakaru kryla záda čtveřice doprovodných vozů z Mototechny, patřící pod křídla AAA AUTO.

Jedinečné představení dakarských závodníků a jejich techniky v akci na Autodromu v Sosnové letos doprovodí velké množství závodníků z dalších maratonských soutěží, kteří divákům předvedou své čtyřkolové speciály, motocykly i čtyřkolky. Lákadlem pro diváky bude i exhibice okruhového šampiona Davida Vršeckého, který na autodromu Sosnová předvede sílu okruhového tahače Buggyra.

Pro diváky bude v tomto roce umožněno navštívit větší část tratě, včetně offroadové sekce, kde je ale třeba se připravit na to, že v případě nepřízně počasí zde může být blátivo. Celodenní program letošního Dakar Setkání na Autodromu Sosnová začne v neděli v 9:00 a cíl akce je plánován na 16:00.

Program celého dne je takřka nepřetržitý a na ploše autodromu Sosnová se stále bude něco dít. Exhibiční jízdy dakarských speciálů doplní finále závodů pod názvem Autodrom Rally Série, kde je možné vidět velmi pestrou směsici závodních automobilů od historických, přes nejrůznější amatérské stroje až po profesionální rallye techniku.

Mohlo by vás zajímat

První elektrocesťák pro šampionát E TCR

První elektrocesťák pro šampionát E TCR

Rally Bohemia letos s řadou novinek

Rally Bohemia letos s řadou novinek

World RX: show začíná v dubnu

World RX: show začíná v dubnu