Peugeot 208 Rally4 sklízel v roce 2021 úspěchy na mezinárodní úrovni

Závodní vůz Peugeot 208 Rally4, který se v roce 2021 představil v Evropě a Latinské Americe, se prosadil na všech frontách. Kromě sportovních úspěchů v mnoha zemích přitahuje bestseller Peugeot Sport v zákaznických soutěžích jezdce různých věkových či zájmových skupin, od nadějných talentů až po kategorii „gentleman drivers“.

Při vývoji vozu 208 Rally4 využili technici Peugeot Sport všech svých zkušeností, aby jezdcům nabídli závodní automobil, který splňuje kritéria ceny, výkonu a spolehlivosti, aniž by opomíjel to, co je zakotveno v samotné DNA značky: potěšení z jízdy. V uplynulém roce vůz 208 Rally4 zaznamenal velký úspěch v mnoha evropských zemích, kde se účastní stále kvalitnějších a vyrovnanějších pohárových soutěží.

V maďarských závodech spolu celou sezónu bojovali Bendeguz Hangodi a Gergo Szauer a poslední slovo měl nakonec první jmenovaný, který Peugeot 208 Cup Hungary vyhrál. Španělsko a Portugalsko hostily Iberica Cup s kalendářem závodů kombinujícím soutěže na šotolině a asfaltu. Titul získal Alejandro Cachon, který se pětkrát umístil na stupních vítězů – včetně dvou vítězství.

V České republice se stal v absolutním pořadí vítězem Peugeot Rally Cupu Dominik Brož s vozem specifikace R2, v kategorii Rally4 vyhrál tradiční dlouholetý účastník českého poháru René Dohnal. V Belux Cupu nakonec získal titul belgický jezdec Gino Bux.

Nejznámější francouzský rallyový pohár 208 Rally Cup vyhrál v roce 2021 v závěrečném podniku sezóny, jímž byla vždy náročná Rallye du Var, Hugo Margaillan. Pětadvacetiletý jezdec si tak zajistil účast na různých podnicích francouzského mistrovství v rallye 2022 ve voze C3 Rally2.

Peugeot 208 Rally4 se prosadil i na těch nejtěžších tratích, když Andrea Nucita vyhrál italský šampionát 2WD a Thibaud Mazuin získal titul RC4 v Belgii. Španělský jezdec Josep Bassas Mas, který se pravidelně účastní evropského šampionátu ERC3, získal tři vítězství v kategorii 2WD. Carlos Fernandes získal za volantem vozu 208 Rally4 svůj premiérový titul v portugalském mistrovství 2WD.

„Dvěstěosmička“ Rally4 se prosadila také na největších světových rallye v rámci světového šampionátu. Nezalekla se ani zimních podmínek včetně sněhu a ledu, kdy s ní Nicolas Latil vyhrál třídu RC4 na Rallye Monte Carlo. Italský jezdec Conti Gian Battista zajistil vozu 208 Rally4 vítězství ve třídě s pohonem dvou kol na Rally Sardegna. Model 208 Rally4 se prodává také v Latinské Americe. Tam bylo dodáno více než dvacet kusů, konkrétně do Chile, Mexika a Peru.

„Vůz 208 Rally4 je výsledkem bohatých zkušeností divize Peugeot Sport v rallye. Navzdory celosvětové zdravotní krizi, která motoristický sport hluboce zasáhla, se našim týmům podařilo vyvinout a dodat náš bestseller do Francie, Evropy a Latinské Ameriky. Model 208 Rally4 se v roce 2021 postavil na start více než 370 rallye po celém světě a zaznamenal nesporný úspěch. Vůz 208 Rally4, který získal titul v kategorii 2WD v řadě zemí a stal se vítězem své kategorie v mnoha mezinárodních soutěžích, prokázal svou spolehlivost na jakémkoli povrchu a vysokou úroveň výkonu, díky níže se prosadil na předních pozicích. Rád bych využil této příležitosti a poblahopřál všem jezdcům, kteří letos slavili úspěchy, ať už to byli talentovaní mladí piloti, zkušení závodníci nebo gentlemen drivers. Spolehlivost a výkonnost vozu 208 Rally4 jsou výsledkem společného úsilí, ve kterém budeme pokračovat i v roce 2022,“ řekl François Wales, ředitel Peugeot Sport.

„Model 208 Rally4 se rychle etabloval jako reference ve vysoce konkurenčním prostředí kategorie Rally4 proti velkým hráčům a nyní má téměř 70% podíl na trhu. Jsem skutečně velmi hrdý na to, že naši jezdci dosahují úspěchů v různých šampionátech, kterých se účastní, a to v Evropě i po celém světě,“ doplnil Mayeul Tyl, ředitel Peugeot Racing Shop.