Videa z první etapy Rallye Dakar a výsledky etapy druhé

Přinášíme týmová videa z první etapy Rallye Dakar. Dozvíte se tak více třeba o problémech Martina Prokopa nebo o tom, co zdrželo LIAZ Martina Macíka či proč Tatra Aleše Lopraise musela v závěru etapy výrazně ubrat. Prozradíme také, jak dopadla etapa druhá.

Videa týmu MP-Sports Martina Prokopa, týmu Big Shock Racing Martina Macíka, týmu Tatra Buggyra Racing či Loprais týmu ukazují téměř vše, co by mohlo českého fanouška z první etapy zajímat. Hned několik jezdců přiblíží své pocity z úvodu soutěže a spolu s dalšími členy týmů prozradí i to, co v článku shrnujícím první etapu nezaznělo.

Nyní jsou ale jezdci už za cílovou páskou druhé etapy. Proto se podíváme i na nejnovější výsledky ve všech kategoriích. Kdo neví, jak dopadla první etapa, najde článek s výsledky ZDE.

Než se dostaneme k nejnovějším výsledkům, podívejme se na týmová videa.

A jak dopadla druhá etapa Rallye Dakar? V kamionech byl z našich zástupců nejrychlejší Martin Macík s LIAZkou, který dojel na šestém místě a celkově se posunul na průběžnou 7. pozici. Etapu vyhrál a průběžné vedení drží Nikolaev s Kamazem před drhuým De Rooyem s Ivecem.

Osmá příčka průběžného pořadí patří Tatře za jejímž volantem sedí Martin Kolomý. Jeho týmový kolega Martin Šoltys je průběžně na 16. místě. Aleš Loprais dojel etapu až devatenáctý z důvodu defektu a technických problémů. Jeho Tatra je tak na průběžné na 18. příčce.

V malých buginách Olga Roučková opět uzavírala klasifikaci na 30. místě, v automobilech si výrazně polepšil Martin Prokop s Fordem, když dojel etapu dvanáctý a celkově se tak propracoval na průběžné 18. místo. Etapu vyhrál Sébastien Loeb s Peugeotem, což pro něj znamená průběžné páté místo. Tomáš Ouředníček viděl cíl na 28. příčce a celkově je sedmadvacátý.

Automobily nyní vede De Villiers s Toyotou před svým týmovým kolegou Ten Brinkem a třetím Romou s Mini. Po první etapě vedoucí Al-Attiyah s Toyotou se propadl na průběžnou 8. pozici. Mezi čtyřkolkáři byl opět úspěšný Kubiena (v etapě pátý), jemuž patří průběžná čtvrtá pozice.

Mezi našimi motorkáři byl v etapě nejrychlejší Jan Brabec na 24. místě, celkově je na 22 příčce. Milan Engel je průběžně na 38. místě, Jan Veselý na 85. příčce. Gabriela Novotná je průběžně na 102. příčce a Petr Vlček na 107. pozici.