WRC ohlédnutí za Polskem

V Polsku deklasoval soupeře Hyundai, který bral první dve místa. Kategorii WRC2 vládla škodovka soukromého týmu.

Polská rallye se stala kořistí posádky Thierry Neuvelle/Nicolas Gilsoul na voze Hyundai i20 Coupe WRC. Druhé místo bral se stejným automobilem Hayden Paddon navigovaný Sebastianem Marshallem.

Třetí příčku vybojoval s Fordem Fiesta WRC letošní specifikace Sébastien Ogier, a to s náskokem 26,6 sekundy na třetí z hyundaiú, který po tratích vodil Dani Sordo. Tomu tedy nakonec patřilo celkové čtvrté místo.

Třídu WRC ovládl aktuální lídr Asijsko-pacifického šampionátu Ole Christian Veiby, jemuž čte noty Stig Rune Skjaermœn. Norská posádka jela s privátně nasazeným vozem Škoda Fabia R5 týmu Printsport. Bylo to první vítězství této dvojice v rámci mistrovství světa.

Po čtyřech vítězstvích v kategorii WRC2 pro tým Škoda Motorsport v letošní sezóně, dojel v Polsku Pontus Tidemand se spolujezdcem Jonasem Anderssonem na druhém místě. Švédové dojeli se ztrátou na vítěze 32,9 sekundy.

Také třetí příčka patřila vozu Škoda Fabia R5. Za jeho volantem seděl Francouz Quentin Gilbert. Čtvrté místo brala další Fabia R5, tentokrát týmu Motorsport Italia. Až od pátého místa se ve WRC2 seřadily vozy jiných značek.