Tratě Rally Bohemia Peugeotům 208 R2 svědčily

Na čtyřicátém pátém ročníku Rally Bohemia hostoval mimo jiné značkový pohár Peugeot Rally Cup CZ, jehož účastníci se v tomto seriálu utkali letos počtvrté. O potenciálu vozů Peugeot 208 R2 nejlépe vypovídá fakt, že první dva jezdci dokončili závod na 17. a 18. místě absolutně. Před nimi byla pouze plejáda nejsilnějších vozů specifikace R5 a dva vozy S2000.

Z vítězství se v dalším kole značkového poháru vypsaného pro vozy Peugeot 208 R2 radoval Julian Wagner, který měl o jednoho rychlého soupeře víc. Jednalo se o jeho bratra Simona Wagnera, který byl přihlášen do skupiny 2WD a třídy 6.

Od začátku soutěže se rozhořela velká bitva mezi Talašem, Dohnalem a Kamencem. Už na druhé RZ se do čela probojoval zmíněný Julian Wagner, který uhájil první místo až do cíle. Za ním se však měnilo pořadí po každé „erzetě“.

Talaš, Kamenec, Kamenec, Talaš… Až ke konci úvodní etapy se pořadí ustálilo, ale časové rozestupy byly naprosto minimální a bojovalo se o každý metr. V předposledním testu závěrečné etapy však skvěle jedoucího Matěje Kamence postihl defekt a konečné pořadí v rámci Peugeot Rally Cupu v cíli bylo následující: první místo obsadil rakouský Julian Wagner, druhý dokončil Jan Talaš a třetí René Dohnal.

Julian Wagner zvítězil také ve dvoukolkách a třídě 6. Třetí ve skupině 2WD a třídě 6 byl jeho bratr Simon. Mezi oba rakouské bratry se vklínil druhý Jan Talaš.

Na čtvrtý závod Peugeot Rally Cupu CZ se přijel podívat také ředitel značky Peugeot v ČR, pan Marco Venturini: „Souboje mezi posádkami ve třídě 6 jsou už od začátku letošní sezóny velmi dramatické a divácky atraktivní. Na Rally Bohemia to platilo ještě víc než na předcházejících podnicích a já jsem si tuto napínavou podívanou opravdu užil. Jsem si jistý, že diváci také. Bylo velmi zajímavé sledovat, jak si naši jezdci vedou v porovnání s loňským úspěšným účastníkem Peugeot Cupu Simonem Wagnerem. Chtěl bych pozvat naše příznivce na poslední kolo letošního poháru – na Barumku, která bude určitě vrcholem sezóny.“

V průběžném pořadí vede v Peugeot Rally Cupu CZ Jan Talaš (48 bodů), druhý je René Dohnal (32 bodů) a třetí Julian Wagner (27 bodů). Jen 2 body na něj ztrácí čtvrtý Lumír Firla. Pátý je Matěj Kamenec (20 bodů), šestý Tomáš Knápek (18 bodů) a sedmí Zbyněk Baller (16 bodů).

Rallycross Švédsko: modernizovaný Peugeot 208 WRX na vítězství nestačil
Švédsko: Modernizovaný Peugeot 208 WRX na vítězství nestačil
Silvretta Classic 2018: Dva veterány Škoda na startu
Silvretta Classic 2018: veterány Škoda na startu