V Itálii se schyluje k velké bitvě

Po vítězství vozů Peugeot 208 WRX v Istanbulu se nyní chystají zaútočit dva vozy týmu Peugeot Hansen v Itálii, kde se účastní 12. kola FIA Mistrovství světa v rallyecrossu, jenž by mohlo rozhodnout souboj o titul mezi týmy pro rok 2015. Redakce Racing Life je již na místě!

Francouzsko-švédský tým byl před cestou do italské Franciacorty v čele tabulky, závod konající se ve dnech 17. – 18. října ale důležitý i z hlediska pořadí jezdců. Timmy Hansen je totiž druhý a na vedoucího úřadujícího mistra světa Petera Solberga ztrácí jen pár bodů.

Franciacorta v týmu Peugeot Hansen vyvolává příjemné vzpomínky na jeho první prvenství ve WRX v roce 2014. Od tohoto přelomového vítězství si tým připsal na své skóre pět dalších úspěchů a 12x se v závodech mistrovství světa umístil na stupních vítězů. Avšak dva poslední souboje naznačily, že konkurenti přitvrdili a v Turecku Peugeot 208 WRX získal vítězství teprve po mimořádně těsném souboji.

Trať Franciacorta, nacházející se mezi Milánem a Benátkami, prošla od loňského roku úpravou. Pro Timmyho Hansena a Davyho Jeanneyho to proto bude trochu neznámé území, ale jako vždy jsou odhodláni využít 550 koní svého vozu, aby týmu Peugeot Hansen pomohli upevnit jeho postavení na čele tabulky mistrovství světa týmů.

Timmy Hansen, který zde v roce 2014 zvítězil, rovněž vyhrál tři z posledních čtyř kol letošního mistrovství. Švédský mladík zůstává nadále v souboji o jezdecký titul a má v úmyslu udělat vše, co bude v jeho silách, aby si udržel svou šanci ještě před finálovým závodem v Rosariu v Argentině. Davy Jeanney si zase bude chtít na italské trati vynahradit svůj neúspěch před 12 měsíci.

Ve Franciacortě tedy jde o hodně a navíc se jedná o poslední kolo letošního seriálu RX Lites, který doposud vede Kevin Hansen. Juniorský tým Peugeot Red Bull Hansen má náskok 11 bodů. Nepřekvapí proto, že jeho jediným cílem v Itálii je zajistit si titul.