Barum Rally 2021: Nejrychlejší Cais, vítězem Kopecký

50. Barum Czech Rally Zlín opět ukázala, že patří mezi nejlepší rallye vůbec. Přilákala mnoho posádek se zajímavou technikou a přinesla mnoho napínavých okamžiků.

Letošní barumka byla podle řady jezdců možná vůbec nejnáročnější v historii. Mnohdy uskákané a uklouzané tratě si také vybraly svou daň, když stály za rozborkou řady vozů, včetně několika z těch nejrychlejších specifikace R5 či podle nového značení Rally2. Naštěstí větších škod doznala jen technika.

Vůbec poprvé se v České republice představily rallyové elektromobily postavené na základě sériového modelu Opel Corsa-e. Německý seriál ADAC Opel e-Rally Cup na Barum Rally zakončoval svou první sezónu a podle zástupců promotéra by se šampionát pro závodní elektromobily mohl možná už příští rok jet i v rámci republikových mistrovství dalších zemí. Každá země, kde by byl o rallyové elektromobily zájem, by tak mohla mít svůj šampionát.

Poprvé se ale představil také Opel Corsa Rally4, který měl na Barum Czech Rally Zlín 2021 svou oficiální závodní premiéru. Tovární Corsu Rally4 v barvách Opel Motorsport dlouho vodil po tratích na špici své třídy Marijan Griebel. Pak jeho tažení za vítězstvím zastavila zlomená poloosa.

Celkové klasifikaci dlouho vévodil mladý talent Erik Cais s Fordem Fiesta Rally2. Po předposlední rychlostní zkoušce měl na druhého Jana Kopeckého se Škodou Fabia Rally2 evo náskok před 20 sekund! V poslední RZ ale havaroval a své fantastické tažení za prvním místem tak nedotáhl do konce.

Vítězem se tedy Stal Jan Kopecký, před druhým Andeasem Mikkelsenem z Norska a třetím Filipem Marešem. Všichni jeli se Škodou Fabia Rally2 evo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.