Barum rally: Kopecký obhájil domácí titul v rally

Tovární posádka Škoda Jan Kopecký/Pavel Dresler vyhrála Barum Czech Rally Zlín a v předstihu tak obhájila titul v českém mistrovství v rallye (MČR).

Kopecký po vítězství v letech 2004, 2012 a 2015 vyhrál domácí mistrovství počtvrté. Zkušený jezdec nebyl se svým vozem Škoda Fabia R5 v netradičním, avšak působivém červeno-černém provedení poražen ani na pátém podniku sezóny MČR a prosadil se i proti evropské elitě.

Úspěšná posádka továrního týmu Škoda Motorsport sváděla během tří dnů rallye dramatický souboj s ruskou posádkou Alexej Lukyanuk/Alexej Arnautov (Ford Fiesta R5), která po nehodě na poslední rychlostní zkoušce všechny šance ztratila. Do té doby ale bylo vše otevřené a bojovalo se doslova o sekundy, když jednu rychlostní zkoušku před cílem rallye vedl Kopecký o pouhých 4,6 sekundy.

Výbornou třetí příčku nakonec vybojoval Jan Černý, kterému se tak přesedlání do modernější Fabie R5 skutečně podařilo. Před čtvrtou posádkou ve složení Pavel Valoušek/Veronika Havelková (Fabia R5) měl Černý pohodlný náskok více jak jednu minutu.

Na výsledky „dvoukolek“ a zejména pak velice pěkně obsazené třídy 6 vypsané pro populární vozy kategorie R2 se podíváme později, stejně tak jako na ohlasy některých jezdců. Proto sledujte web RacingLife.cz i nadále.

Barumka: Škoda se těší na klasickou rallye