Český Krumlov: třetí vítězství v řadě pro Kopeckého

Dominantní vítězství s 15 nejrychlejšími časy ze 16 rychlostních zkoušek na Rally Český Krumlov získal Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem v tovární Škodě Fabia R5.

Další domácí podnik přinesl dvojitý hattrick pro Jana Kopeckého a Pavla Dreslera se Škodou Fabia R5. Ti totiž vyhráli třetí rallye českého šampionátu (MČR) 2017 v řadě a současně po letech 2015 a 2016 triumfovali potřetí za sebou také na Rally Český Krumlov.

Jejich kolegové z privátního týmu Škoda Jan Černý/Petr Černohorský dojeli na čtvrtém místě za dvěma posádkami s vozy Ford, Václavem Pechem jun./Petrem Uhelem a Miroslavem Jakešem/Marcelou Ehlovou (CZ/CZ). Páté místo pak patřilo posádce Štajf/Rajnoha s další privátní Fabií R5.

Druhý Pech ztratil na vítěze 1 minutu a 42,4 sekundy. Závodilo se samozřejmě i v oblíbené třídě 6, kde startují vozy specifikace R2. Vítězství bral Filip Mareš se spolujezdcem Janem Hlouškem na voze Peugeot 208 R2.

Se stejným vozem jezdící Simon Wagner z Rakouska se tentokrát musel spokojit s druhým místem ve třídě a třetí dojel do cíle Tomáš Pospíšilík (taktéž P208 R2). Všichni přitom bodovali i to značkového poháru pro vozy Peugeot 208 R2.

Cíl viděl ještě čtvrtý Jan Lunga s Opelem Adam R2. Ostřílený loňský šampion třídy Václav Dunovský s Peugeot 208 R2 soutěž nedokončil.