DS Techeetah představuje design nového monopostu

Formule E, šampionát plně elektrických monopostů, se od příští sezóny stává oficiálně mistrovstvím světa FIA. Šampionátu se účastní několik automobilových značek, jednou z nich je i DS Automobiles. V rámci aerodynamického vývoje vozu představí právě společnost DS Automobiles a její partner DS Techeetah designový projekt svého budoucího monopostu.

Společnost DS Automobiles a její sportovní tým DS Performance úspěšně dokončila přechod mezi dvěma generacemi monopostů Formule E. 100% elektrická disciplína prošla mezi roky 2018 a 2019 hlubokou transformací, výkon motoru se zvýšil na 250 kW a baterie na 52 kW, díky čemuž mohou piloti absolvovat celý závod e-Prix bez nutnosti měnit vůz. DS Techeetah postavil v loňské sezoně na start vozy DS E-Tense FE19, s nimiž získal titul jak v Poháru pilotů, tak v Poháru týmů. Tuto sezónu nasadil na městské okruhy vůz DS E-Tense FE20 (v lednu pódiové umístění v Santiagu) a současně již připravuje další generaci vozu.

Značka DS Automobiles vyvíjí pro avantgardní disciplínu Formule E design svého monopostu pro mistrovství světa 2020/2021. Gen2 EVO, u něhož došlo k úpravě předních a zadních křídel, na kryt motorového prostoru byla přidána „žraločí ploutev“ a byly odstraněny blatníky předních kol. Design vozu Gen2 EVO týmu DS Techeetah, na jehož přípravu dohlížel tým Design Studia DS Automobiles, zohledňuje facelift představený pro novou sezónu a současně si zachovává černozlaté prvky modelu DS E-Tense FE20.

Prémiová značka skupiny PSA, která je držitelkou Poháru pilotů (Jean-Eric Vergne) i týmů (Techeetah) Formule E, posiluje prostřednictvím tohoto nového vzhledu vyjádření svého technologického know-how a svého inovativního ducha. Vůz EVO Gen2 podle Formule E bude představen 3. března 2020 na ženevském autosalonu na stánku FIA, a to za přítomnosti týmu DS Techeetah a jeho pilota Jean-Erica Vergneho, prvního dvojnásobného šampiona Formule E a velvyslance společnosti DS Automobiles.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.