I.S.R. Racing vyjel do další sezony ADAC GT Masters

První podnik ADAC GT Masters 2019 na Oscherslebenu (GER) znamenal pro I.S.R. Racing velkou výzvu. Náročný úvodní podnik českému týmu pódiové umístění nepřinesl.

Český tým během svého loňského účinkování v německé sérii GT vozů ADAC GT Masters získal spoustu zkušeností a letos nastupuje do své druhé kompletní sezóny. Nasazuje do ní Audi R8 LMS pilotované Filipem Salaquardou (CZE) a oficiálním továrním pilotem Audi Sportu Frankem Stipplerem (GER).

Úvodní víkendový podnik se odehrával za proměnlivých povětrnostních podmínek a I.S.R. Racing začal velice dobrými výkony, když byl Filip Salaquarda nejrychlejší ve druhém volném tréninku. Předvedl tak výkonnost Audi R8 LMS. Avšak nepředvídatelný vývoj první kvalifikace zamíchal karty.

Český tým zvolil opatrnější strategii a Filip Salaquarda čekal se zajetím rychlého kola až do její druhé poloviny. Bohužel tři červené vlajky a zastavení kvalifikace, poslední z nich jen pár minut před vypršením časového limitu, ponechaly prostor jen pro jedno rychlé kolo a zabránily pilotu I.S.R. Racingu zajet ideální kolo.

Salaquarda zakončil kvalifikaci časem 1:23,919, který stačil na 14. místo. I druhá kvalifikace byla vcelku komplikovaná, jelo se na mokré trati a Stippler se trápil s nalezením optimálního pocitu na mokrých pneumatikách. Čas 1:39,743 znamenal 20. místo.

Do prvního závodu Filip Salaquarda startoval s velkou motivací, povedlo se mu předjet soupeře, ale ve skrumáži uprostřed pole se dostal do kontaktu a propadl se celým polem až na poslední místo. Začala stíhací jízda, v níž po zastávce v boxech pokračoval i Frank Stippler. Závod pro posádku českého týmu skončil 24. místem.

Druhý závod byl zaměřen na získání pozic. Stippler startoval z desáté řady, ale během prvního kola se před ním dostal do hodin jeden ze soupeřů a proto několik míst ztratil. Tovární pilot Audi během svého stintu udržoval konstantní a efektivní tempo a Salaquarda, který v závodě pokračoval, pár minut před koncem závodu postoupil na 17. místo.

„Určitě jsme získali méně, než jsme očekávali, ale byl to celkem nevyzpytatelný víkend, zejména v kvalifikacích, a to negativně ovlivnilo výsledky našich závodů. Jezdci si postupně zvykají na vůz a při analýze našich časů na kolo je vidět, že máme tempo do TOP10. Filip zajel v závodě třetí nejrychlejší čas a to je pozitivní pro soustředění na další podniky,“ řekl Igor Salaquarda, majitel týmu I.S.R. Racing.

Další podnik ADAC GT Master 2019 čeká I.S.R. Racing o víkendu 17.-19. května na domácím okruhu v Mostě.