Kopecký na Korsice rychlejší než Loeb

Čtvrté kolo světového šampionátu v rallye, se tento víkend konalo na Korsice. Za volant závodního speciálu zde usednul i legendární Sébastien Loeb. Kromě vozů královské kategorie WRC zde startovala také auta patřící do WRC2, kde se pravidelně účastní mladoboleslavská Škoda.

Mezi „wrci“ byl nejrychlejší Sébastien Ogier s Fordem Fiesta WRC. Druhé místo vybojoval Ott Tänak s Toyotou Yaris WRC a třetí příčku bral Thierry Neuville s Hyundaiem i20 Coupe WRC. Za volantem Citroënu C3 WRC opět startoval legendární Sébastien Loeb, který dojel na předchozí mexické rallye pátý.

Na Korsice začal pěkně dravě, když si hned v první rychlostní zkoušce připsal druhé místo. Ale už v RZ2 se dostal mimo trať a za cílovou páskou rychlostní zkoušky si připsal obří ztrátu sedmi minut. To znamená osmdesátou pozici v RZ. Rázem se tak propadl na průběžné 39. místo.

[the_ad_group id=“21″]

O Loebovi bylo více slyšet zase až druhý den. Úvodní sobotní rychlostní zkoušku totiž vyhrál! Stejně tak následující RZ6 a pak ještě „devítku“. Mezi tím sbíral další přední pozice včetně několika druhých míst. Celkově to však nestačilo na lepší než 14. místo.

Celkově tedy byla rychlejší i pětice jezdců se speciály WRC2, mezi nimiž nechyběly ani dvě tovární škodovky. Třídu WRC2 s přehledem vyhrála posádka Jan Kopecký – Pavel Dresler se Škodou Fabia R5. Druhou příčku bral v rámci WRC2 Francouz Yoann Bonato na Citroënu C3 R5 a třetí dojel Ital Fabio Andilfi se Škodou Fabia R5.

Výborné čtvrté místo pak brala druhá tovární Fabia R5 Škody Motorsport. Její posádka Ole Christian Veiby – Stig Rune Skjaermœn (N/N) zajeli dva nejrychlejší časy a umístění na stupních vítězů jim uniklo jen o 1,8 sekundy, které jim chyběly právě na Itala Fabia Andolfiho s privátně nasazeným vozem Škoda Fabia R5.