Příbram ovládl Semerád

40. Bohemia Drive Rally Příbram vyhrál Petr Semerád se Škodou Fabia R5. Vedení v soutěži se ujal ale až v předposlední rychlostní zkoušce, na které havaroval dosud vedoucí Vojtěch Štajf s Volkswagenem Polo GTI R5.

Ještě po šesté „erzetě“ bylo pořadí první tří jezdců Štajf, Vlček, Semerád. Na RZ7 ale Štajf s Rajnohou havarovali a jejich Polo GTI R5 bylo po nárazu do stromu tak poničené, že nešlo dále pokračovat. Do té doby druhý Vlček s Hyundaiem i20 R5 navíc podlehl ataku Petra Semeráda, který se tak dostal do vedení soutěže a to v situaci, kdy měli jezdci před sebou už jen poslední rychlostní test.

Osmou rychlostní zkoušku si už Semerád pohlídal a své prvenství tak udržel. Druhý dojel do cíle Martin Vlček a třetí příčku nakonec obsadil Roman Odložilík za volantem Volkswagenu Polo GTI R5. Zatímco Vlček ztratil na vítěze jen 1,8 sekundy, Odložilík měl už odstup přes 33 sekund.

Nejrychlejší dvoukolku dovedl do cíle na celkovém 9. místě Jan Dohnal, který startoval s Renaultem Clio S1600. Hned za ním dokončil s další dvoukolkou René Dohnal, který poprvé vyjel do soutěže se zbrusu novým Peugeotem 208 Rally4.