Rallyecross: peugeotům se ve Švédsku dařilo

Team Peugeot Hansen a jeho vozy Peugeot 208 WRX předvedly 44 000 divákům ve švédském Holjes napínavé představení, když se dva vozy umístily na stupních vítězů ve FIA mistrovství světa v rallyecrossu, zatímco Kevin Hansen získal své třetí vítězství v řadě v evropském šampionátu!

Nestálé, přeháňkové počasí vytvořilo ve Švédsku zvláště obtížné podmínky, což však nezbránilo třem vozům Peugeot 208 WRX dosáhnout v jednom z klíčových podniků WRX v Höljes semifinále. Timmy Hansen poskočil z pátého místa na startovním roštu prvního semifinále a ve velkém stylu svůj závod vyhrál. Také ve finále se na chvíli objevil v čele. Pak ale skončil na třetím místě, nicméně hned za Sébastienem Loebem.

Sébastien Loeb vyhrál první kvalifikační rozjížďku a po celý víkend byl velice konkurenceschopný. Vypadalo to, že by ve Švédsku mohl dosáhnout prvního vítězství v mistrovství světa v rallyecrossu, ale nakonec mu manévr v poslední zatáčce vynesl až druhé místo, což mu umožnilo snížit ztrátu na vedoucího jezdce v šampionátu.

V šampionátu týmů získal Team Peugeot Hansen během víkendu největší bodový příděl a ještě více se přiblížil čelu celkového hodnocení. Po první polovině sezony je francouzsko-švédská sestava celkově druhá s odstupem 32 bodů od vedoucího týmu EKS.

Höljes bylo rovněž místem, kde se jel třetí podnik Mistrovství Evropy v Rallyecrossu 2016 a i zde zazářil Kevin Hansen. Ačkoliv většinu jeho rozjížděk poznamenal déšť, předvedl přesvědčivý výkon a dosáhl třetího vítězství v řadě. Jeho týmový kolega v týmu Peugeot Hansen Academy Davy Jeanney se probojoval do semifinále v hodnocení mistrovství světa, ale defekt pneumatiky jej připravil o šance na postup.

Sedmý závod (6. – 7. srpna) týmy zavede do Trois Rivières v Kanadě, kde se v roce 2015 vozy Peugeot 208 WRX umístily na vrcholu.

Kenneth Hansen, šéf týmu uplynulý závod zhodnotil takto: „Höljes je magické místo. V pátek jsme ve volném tréninku měli problém s nalezením nastavení, ale jeho změna nás vrátila do hry. Měli jsme také nějaké problémy v kvalifikačních rozjížďkách, ale neustále jsme byli schopni bojovat o finále. Sébastien byl se svým vozem spokojený. Pro semifinále jsme udělali pár úprav v Timmyho nastavení a to mu umožnilo bojovat o vítězství na této trati stejně, jako v loňském roce. Oba, Timmy a Sébastien, postoupili do finále, takže to pro nás celkově byl dobrý víkend, protože jsme se posunuli do boje o vítězství.“

Hansen zhodnotil i jízdu svého mladšího syna: „Kevin předvedl další fantastickou jízdu. Měl to mnohem těžší než v Norsku a neustále se musel potýkat s deštěm, ale nevyvedlo ho to z míry. Je to skoro, jako by byl veteránem závodícím 25 let! Tři z našich čtyř jezdců se mohli zúčastnit oslav na stupních vítězů!“