Řecká Acropolis rallye: Mikkelsen chce udržet šanci na titul ve WRC2

Boj o titul v kategorii WRC2 vstupuje na Acropolis rallye v Řecku (9.–12. září), devátém z dvanácti plánovaných kol FIA Mistrovství světa v rallye 2021, do závěrečné fáze. Vedoucí jezdec této kategorie Andreas Mikkelsen za volantem vozu Škoda Fabia Rally2 evo týmu Toksport WRT potřebuje další špičkový výsledek, aby si udržel šance na zisk mistrovského titulu.

Kajetan Kajetanowicz se spolujezdcem Maciejem Szczepaniakem, kteří jedou s privátně přihlášeným vozem Škoda Fabia Rally2 evo, patří opět k favoritům kategorie WRC3 a chtějí zmenšit odstup od vedoucí posádky kategorie.

Andreas Mikkelsen skončil na Acropolis rallye v roce 2013, kdy se soutěž naposledy započítávala do FIA Mistrovství světa v rallye, celkově čtvrtý. Letos by rád dojel ještě lépe. Podle regulí se do celkového výsledku započítává pouze šest nejlepších výsledků ze sedmi soutěží. Nor již má na svém kontě jedno odstoupení. Na šotolinových tratích v Řecku, které jsou jeho šestou rallye, si musí dojet pro maximum bodů.

„I když jsem zde jel naposledy před osmi lety, určitě chci navázat na své zkušenosti. Co mi opravdu dodává sebevědomí, to je rychlost a robustnost mého vozu Škoda Fabia Rally2 evo na náročných šotolinových cestách. Vím, že v Řecku potřebuji špičkový výsledek, abych si udržel šanci na titul, a rozhodně si pro něj půjdu,“ říká norský jezdec.

Týmový kolega z týmu Toksport WRT Marco Bulacia z Bolívie je aktuálně třetí v pořadí kategorie WRC2 a společně se spolujezdcem Marcelem Der Ohannesianem (ARG) usiluje o další dobrý výsledek. V posledním kole WRC na šotolině skončili v této kategorii třetí.

Z celkem 36 vozů skupiny Rally2, které se přihlásily na start, je 17 vozů Škoda Fabia, čímž se česká značka opět stala v této skupině nejpočetnější. Jen tým Toksport WRT přihlásil šest posádek. Pro zajištění podpory bude Škoda Motorsport na Acropolis rallye přítomna s technickým personálem a kamionem plně vybaveným náhradními díly.

Automobilka s okřídleným šípem ve znaku má samozřejmě zastoupení i v kategorii WRC3. Soukromá polská posádka vozu Škoda Fabia Rally2 evo Kajetan Kajetanowicz se spolujezdcem Maciejem Szczepaniakem vyhrála v kategorii WRC3 na Chorvatské a Portugalské rallye, ale později v Itálii nebyla kvůli nehodě úspěšná. Na Estonské rallye vybojovali druhé místo v kategorii WRC3.

Jejich cílem pro Řecko je snížit ztrátu na průběžně vedoucího jezdce šampionátu Yohana Rossela z Francie. Také v kategorii WRC3 patří několik rychlých soukromě nasazených vozů Škoda k největším favoritům. Potenciálními adepty na nejlepší umístění jsou dvě posádky týmu Toksport WRT: mistři Evropy z roku 2019 Chris Ingram/Ross Whittock z Velké Británie a Emil Lindholm/Reeta Hämäläinen z Finska.

Acropolis rallye zahrnuje 15 náročných šotolinových rychlostních zkoušek o celkové délce 292,19 kilometru. Odstartovala ve čtvrtek 9. září v 17:30 hodin místního času před Akropolí, ihned poté začla krátká show-stage. Hlavní program ale začíná až dnes. Slavnostní vyhlášení vítězů je naplánováno na neděli 12. září ve 14:38 místního času.

Věděli jste, že…
…Acropolis rallye se poprvé od roku 2013 vrací do FIA Mistrovství světa v rallye?

…klikaté a kamenité horské šotolinové rychlostní zkoušky této rallye za vysokých teplot nabízejí jednu z nejtěžších výzev pro posádky i jejich stroje v celém mistrovství?

…servisní park bude umístěn v areálu Národního výstaviště v Lamii?

…Acropolis rallye hostila ve středu 8. září v Aténách také velké finále šampionátu eSports WRC?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.