Stříteský s Mikulíkem nadále vládnou XTG ADAM Cup

Devět posádek XTG ADAM Cupu přijelo ke třetímu klání do Hustopečí, na rallye mezi vinohrady. Na posádky čekaly čtyři specifické rychlostní zkoušky s mixem asfaltu a šotoliny.

V rámci XTG ADAM Cupu se registrovalo devět posádek, na které čekaly čtyři rychlostní zkoušky na dvou úsecích. Hustopečská Agrotec Petronas rally byla pro pohárového lídra Dominika Stříteského dalším novým podnikem. Opět však mohl spoléhat na zkušenosti Jana Mikulíka. Navíc rychlé tratě a mix šotoliny a asfaltu jim vyhovoval už ve Vyškově. Z okruhu potenciálních kandidátů na čelní příčky se počítalo s Davidem Štefanem, na smůlu z domácího Vyškova chtěl zapomenout Patrik Brtníček.

Stabilní výkony provází polského reprezentanta Szymona Žarloka, další zrychlení se očekávalo od loňského člena Autoklub Rally Talent Jana Dvořáka a Tomáše Arnošta. Po loňské havárii v Hustopečích si start nechal ujít Jan Pilař, naopak promotér mohl přivítat pohárové nováčky Jaroslava Petráše s Ladislavem Dyntarem. Jejich měřítkem měli být Michal Kolář a Filip Ocelka.

universal300x250

Hned úvodní kurdějovská rychlostní zkouška mnohé napověděla. Rozložila startovní pole XTG ADAM Cupu na čtyři dvojice, neboť devátého Patrika Brtníčka tentokrát v RZ1 zastavila závada poloosy. Ve dvou moravských závodech tak vyškovský jezdec vyšel bodově naprázdno.

Mírným překvapením byla po RZ1 vedoucí příčka Davida Štefana, když Stříteského porazil o 2,3 vteřiny. Na dalších pozicích se Dvořák potýkal se Žarlokem, Arnošt s Petrášem a Kolář s Ocelkou. A toto rozložení sil potvrdila i druhá zkouška H. Bojanovice – V. Pavlovice. Výsledky však mírně zamíchaly pořadím.

Stříteský si nejrychlejším časem vzal první příčku na úkor Štefana, Žarlok se druhým časem posunul před Dvořáka na třetí pohárovou pozici. Arnošt odskočil od Petráše, stejně jako Kolář od Ocelky, jenž dojížděl RZ s poškozeným řízením na „varovky“.

V druhých průjezdech se za použití světelných ramp historie opakovala. Štefan podruhé v Hustopečích dokázal Stříteského porazit, ale náskok tří desetin na zvrat nestačil. Mladý valašský jezdec si navíc v posledním testu vzal tuto ztrátu zpět a ještě k tomu něco přidal a mohl se radovat z třetího letošního vavřínu. Štefan s Ondrou Vichtorou ovšem nemusí smutnit, tentokrát měli k pohárovému prvenství hodně blízko.

V souboji o třetí příčku si Jan Dvořák pojistil bronzovou příčku dvěma třetími časy, které stačily na pokoření Žarloka. Polský jezdec tak tentokrát skončil těsně pod stupni vítězů.
Tomáš Arnošt odjel Hustopeče více na jistotu a výsledkem byla pátá příčka před nováčkem Jaroslavem Petrášem. Michal Kolář uzavřel pohárovou klasifikaci jako sedmý, Filip Ocelka ho na poslední zkoušce dokázal pokořit, ale na výsledkový zvrat to nestačilo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.