Toyota Gazoo Racing bude ve SPA usilovat o titul

Tým Toyota Gazoo Racing se tento týden vydává na předposlední kolo světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA WEC 2018-2019, kterým je Total 6 hodin ve Spa-Francorchamps. Zde chce Toyota získat titul.

Tým vede ve světovém šampionátu o 53 bodů, zisk titulu před posledním závodem sezóny bude mít jistý v případě, že ve Spa získá alespoň 12 bodů nebo nejbližší soupeř (Rebellion Racing) nedojede na pódiovém umístění. Toyota má tedy dobře našlápnuto, nakonec se jí v této sezóně daří. Sezóna 2018-2019 byla zahájena v květnu 2018 ve Spa a v jejím průběhu tým Toyota Gazoo Racing pětkrát ze šesti závodů vybojoval první a druhé místo, naposledy v březnu během podniku 1000 mil Sebringu.

Zatímco soupeření týmů ve světovém šampionátu bude brzy uzavřeno, boj o titul pro jezdce je do značné míry stále otevřený, neboť zbývají dva závody s celkovým přísunem 65 bodů. Po vítězství na Sebringu mají navrch Sébastien Buemi, Kazuki Nakadžima a Fernando Alonso (vůz Toyota TS050 Hybrid č. 8), kteří vedou o 15 bodů před posádkou vozu č. 7 ve složení Mike Conway, Kamui Kobajaši a José María López.

universal300x250

Okruh ve Spa o délce 7004 metrů je druhým nejdelším závodním okruhem v kalendáři WEC, přičemž Toyota Gazoo Racing jej považuje za jeden ze svých domácích okruhů (vedle Fuji Speedway v Japonsku). Samotného závodu se tento víkend zúčastní velký kontingent zaměstnanců z Kolína nad Rýnem i se svými rodinami, aby podpořili tým v průběhu možná historického dne.

Všichni jezdci nedávno absolvovali test o délce 4000 km na okruhu Paul Ricard, kde testovali TS050 Hybrid s kitem pro nízký přítlak v rámci příprav na závod ve Spa, resp. červnový podnik 24 hodin Le Mans. Celý tým se tedy připravoval velice důkladně.

Závod ve Spa zahájí ve čtvrtek dvě tréninkové jízdy po 90 minutách; o pořadí na startovním roštu rozhodne v pátek odpoledne kvalifikace. Do sobotního závodu, který začne ve 13:30 místního času, nastoupí celkem 35 vozů.

Hisatake Murata, prezident týmu: „Blíží se konec závodní sezóny 2018-2019 a Spa by pro tým Toyota Gazoo Racing mohlo být zásadním podnikem. Jsme na dohled jednoho z našich velkých cílů pro tuto sezónu: zisk titulu mistra světa mezi konstruktéry. Nepodceňujeme však sílu našich soupeřů ani náročnost samotného okruhu ve Spa, takže jsme do příprav investovali hodně úsilí a moc dobře vím, že všichni nyní usilují o zisk titulu mistra světa s pamětihodným výsledkem před zraky našich fanoušků, přátel i kolegů. Motoristický sport není jen o jezdci a vozidlu; na úspěchu nesmírně tvrdě pracuje spousta lidí jako jeden tým a není pravidlem, že všichni se k nám mohou pokaždé připojit přímo během závodu, takže je pěkné, že nám ve Spa může přijít fandit tolik kolegů.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.