Volkswagen ID.R se vydá na horu Tianmen Mountain ve speciálním barevném designu

Volkswagen ID.R se pokusí o rekord na úbočí hory Tianmen Mountain v Číně ve speciálním barevném designu. Výhradně elektricky poháněný prototyp s výkonem 500 kW (680 k) bude v Číně usilovat o pátý rekord, další milník v tomto projektu, v červené barvě.

Elektrická ofenziva značky Volkswagen je v širokém měřítku realizována také na důležitém čínském trhu. ID.R, závodní průkopník rodiny ID., která bude v Říši středu uvedena do prodeje v roce 2020, zaútočí v září na 99 ostrých zatáček horské silnice Tianmen Shan Big Gate Road.

Přibližně deset kilometrů dlouhá silnice, vinoucí se vzhůru k „Bráně do nebes“ ve velmi ostrých zatáčkách propojených krátkými rovinkami, je považována za jednu z nejnáročnějších horských silnic na světě. Navíc je obklopena dechberoucí krajinou, která každý rok přiláká do tohoto regionu miliony turistů.

universal300x250

„Průkopnický ID.R je tváří naší rodiny výhradně elektricky poháněných modelů ID., které budou v Číně představovány od roku 2020,“ říká Dr. Stephan Wöllenstein, člen představenstva značky Volkswagen osobní vozy a předseda představenstva značky Volkswagen osobní vozy v Číně. „Jsem přesvědčen o tom, že jsme pro čínskou výzvu, jíž bude ID.R čelit v září, navrhli neobyčejný barevný design. Volkswagen potvrzuje dosahováním rekordů svou vášeň pro elektromobilitu a také prokazuje výkonnost elektrického pohonu za nejrůznějších podmínek. ID.R je prvním členem rodiny ID., který pojede po čínských silnicích.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.