Hansenovo ohlédnutí za sezonou

Team Peugeot Hansen věřil, že v Argentině oslaví svůj nedávno získaný titul mistra světa 2015 dalším vítězstvím. Nakonec  Timmy Hansen jen potvrdil své druhé místo v mistrovství světa.

Po vítězství ve dvou ze tří kvalifikačních rozjížděk a druhém místě v semifinále, Timmy Hansen předvedl ve finále v Rosariu skvělý start. Šesté vítězství pro Team Peugeot Hansen v této sezoně se tak zdálo být reálným. Nicméně manévr jednoho ze soupeřů, jenž nevyjel tak dobře, poslalo vůz 208 WRX mimo trať a Timmy se v pořadí propadl.

Navzdory sebevětší snaze získat zpět ztracenou pozici, ve 4. kole Švéd svůj závod ukončil. Ani tak mu neuteklo celkově druhé místo v mistrovství světa v rallyecrossu pro rok 2015, hned za vítězem Petterem Solbergem. To je samozřejmě pozoruhodný vzestup mladíka z Teamu Peugeot Hansen, jenž v loňském šampionátu skončil na čtvrté příčce.

Na druhé straně vůz Peugeot 208 WRX po velmi slibném úvodu sezony počínaje pátým kolem v Esteringu v Německu ukazoval, že dokáže vítězit. Celkově si francouzsko-švédský tým Timmy Hansen a Davy Jeanney připsal pět vítězství a 11 umístění na stupních vítězů, a získal tak pro Team Peugeot Hansen při předposledním střetnutí v Franciacortě v Itálii titul mezi týmy.

„Na začátku roku bylo naším cílem vyhrát titul mezi týmy. V průběhu úvodní části sezony to chvíli trvalo, než jsme našli cestu, ale po prvních čtyřech kolech jsme se postavili na nohy. Tento víkend jsme byli opravdu motivováni a připraveni využít sebemenší příležitost k zajištění jezdeckého titulu. Oba vozy jsme dostali do semifinále a Timmy to skvěle zvládal. Skončil však poté, co byl vytlačen z boje. Samozřejmě jsme z toho neměli radost, ale dělal, co mohl, aby se probojoval zpět. Z našeho výkonu v Argentině máme i tak velkou radost. Vybudovali jsme skvělý základ, z něhož se můžeme v příští sezoně zlepšovat. Naším záměrem je pustit se s plnou energií do nové sezony 2016,“ zhodnotil práci týmu jeho šéf Kenneth Hansen.

Celkově kladně hodnotí sezonu také Timmy Hansen: „Peugeot 208 WRX se opět skvěle řídil. Tento víkend to bylo tak snadné, reagoval, byl tak rychlý. Myslím, že bylo jasné, že jsme v Rosariu byli nejrychlejší. Ve svém semifinále jsem svedl velký boj, abych vyhrál. Bohužel před finále na trať nastříkali vodu a několikrát jsem byl vytlačován, takže jsem nakonec nedojel do cíle. Jsem zklamán, že jsem nemohl bojovat o další vítězství, nicméně jsem si pro letošní rok zajistil stříbrnou medaili v šampionátu jezdců. A z toho jsem nadšený! Měli jsme příliš velkou ztrátu na to, abychom měli reálnou šanci dohnat Pettera.“

Také Davy Jeanney, druhý jezdec týmu je spokojen: „Od začátku sezony jsem si uvědomoval potenciál vozu, nicméně trvalo tři či čtyři závody, než do sebe vše zapadalo. Potom jsme našli nastavení, které nám umožnilo dosáhnout řady vynikajících výsledků. Závěrečná část sezony byla poněkud náročnější, než jsem očekával. Nicméně jsme v každém závodě bodovali, a to nám pomohlo získat titul mezi týmy, což nakonec není špatný výsledek v mé první sezoně s Teamem Peugeot Hansen.“

Solberg je podruhé rallyecrossovým mistrem světa!