Loeb havaroval, v čele Rallye Dakar Peterhansel

Sébastien Loeb s Peugeotem 2008 DKR havaroval a v čele průběžného pořadí ho tak vystřídal týmový kolega Peterhansel. Rychlostní zkoušku vyhrál Al-Attiyah s Mini.

Dosud vedoucí muž Rallye Dakar 2016 Sébastien Loeb havaroval a i když etapu dokončil, dojel do cíle s velkou ztrátou až na 32. místě. Z premiérového startu na této náročné dálkové rallye tak už fantastické vítězství neudělá.

I tak jsou ale na čele závodu Peugeoty 2008 DKR, konkrétně zatím první Peterhansel před Sainzem (ztráta na prvního 2min 9s). Třetí příčku drží Al-Attiyah (ztráta na prvního 14min 43s) s Mini All4 Racing a čtvrtý je Hirvonen (ztráta na prvního 36min 42 s) se stejným vozem. Loeb následkem nehody klesnul na průběžné 8. místo a na prvního ztrácí 1 hodinu, 5 minut a 16 sekund.

[the_ad_group id=“21″]

Jak k nehodě došlo popsal Loeb po dosažení cíle etapy: „Do docela široké a rychlé řeky jsem najel trochu moc vpravo, ale právě tam byla prohlubeň. Vůbec jsem ji neviděl a vjel jsem do ní velkou rychlostí. Při výjezdu jsme narazili na výstupek, a to nás poslalo do řady kotrmelců. Praskl chladič, ale podařilo se nám jej opravit a vrátit do něj trochu vody. Také jsme vyměnili dvě zadní kola, která byla prasklá. A pak, když jsme se chystali opět vyrazit, objevili jsme prasklý hřídel. Tak jsme vylezli a opět vše rozebrali. Nakonec jsme se mohli vydat na cestu po ztrátě více než hodiny. Naším plánem vždy bylo načerpat zde nějaké zkušenosti. OK, první týden vycházel lépe, než jsme očekávali, neboť jsme byli ve vedení. Nyní je situace méně příznivá. To, že k tomu došlo méně než 10 kilometrů před cílem, je frustrující, ale takový je život. Nyní musíme pokračovat.”