Švédská rallye: dvě Fabie R5 na stupních vítězů

Posádky týmu Škoda Motorsport slavily úspěch na dalším podniku světového šampionátu v rallye. V rámci WRC2 se hned dvě Fabie R5 dostaly na stupně vítězů. Celkové vítězství bral Neuville s Hyundaiem i20 Coupe WRC.

Dvě tovární posádky Škoda Motorsport ve složení Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) a Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjærmoen (N/N) dojely po napínavých soubojích ve Švédské rallye, která je součástí mistrovství světa, na stupních vítězů. Posádky obsadily druhé a třetí místo ve své kategorii, jíž je WRC2.

Po vítězství Jana Kopeckého v rámci WRC2 na Rallye Monte Carlo, tak na dobrý start do sezóny 2018 navázal tým Škoda Motorsport i ve druhém podniku světového šampionátu. Tovární vozy Škoda Fabia R5 opět ukázaly, že se s nimi musí i pro letošní ročník počítat – i když na vítězství to tentokrát nestačilo.

[the_ad_group id=“21″]

Tidemand dovedl svou Fabii R5 do cíle soutěže na druhém místě v rámci WRC2, jeho týmový kolega pak ukořistil třetí příčku. Vítězem třídy WRC2 se stal překvapivě Japonec Takamoto Katsuta, kterého navigoval Fin Marko Salminen. Vítězná posádka jela s vozem Ford Fiesta R5.

Ve WRC vyhrál Thierry Neuville s Hyundaiem i20 Coupe WRC, před druhým Craigem Breenem na Citroënu C3 WRC. Třetí příčku vybojoval Andreas Mikkelsen s dalším hyundaiem i20 Coupe WRC.