I.S.R. Racing pojede ADAC GT Masters

I.S.R. Racing pojede ADAC GT Masters

Nová výzva čeká I.S.R. Racing, když se v roce 2018 bude účastnit ADAC GT Masters s Audi R8 LMS pilotovaným Filipem Salaquardou (CZE) a Frankem Stipplerem (GER). Jeden ze závodů hostí v dubnu mostecký autodrom, čeští fanoušci tak uvidí tým v akci na domácí půdě.

Český tým čeká premiéra ve vysoce atraktivní a skvěle obsazené sérii, jejíž závody se konají na známých okruzích a závody GT vozů vždy do jejich ochozů přilákají velké množství diváků. ADAC GT Masters vzniklo v roce 2007 a na mezinárodní scéně rychle získalo svůj kredit a popularitu i díky účasti velkých jmen.

Posádku I.S.R. Racingu budou tvořit Filip Salaquarda a Frank Stippler, dva piloti, kteří už se spolu v minulosti ve voze střídali, včetně loňské sezóny, kdy v ADAC GT Masters startovali s Audi R8 LMS týmu BWT Mücke Motorsport. Po debutu v roce 2017 to pro Filipa Salaquardu bude druhá sezóna v ADAC GT Masters. S vozy GT závodí 7 let, když před tím začínal v závodech formulových monopostů. S vozy GT odjel 276 závodů a v 15 z nich skončil na stupních vítězů.

universal300x250

Pilot Audi Sportu Frank Stippler rovněž v ADAC GT Masters závodil už loni, ale i v předešlých letech. Je od samého začátku součástí programu zákaznického závodění Audi Sportu a je tak jeden z nejzkušenějších pilotů Audi R8 LMS. Frank má na svém kontě vítězství ve 24h na Nürburgringu v roce 2012, ve stejném roce zvítězil i ve 24h ve Spa-Francorchamps. V roce 2013 skončil druhý ve FIA GT Series a má na svém kontě řadu vítězství ve vytrvalostních závodech na Nürburgringu v rámci série VLN. Loni rovněž vyhrál závod legend v Audi Sport TT Cupu.

„Účast v ADAC GT Masters 2018 je pro nás velice vzrušující. Audi R8 LMS je výjimečný vůz. Naši piloti s ním mají za sebou spoustu kilometrů a se sérií mají bohaté zkušenosti. Budeme se muset postavit výzvě v podobě pro nás neznámých okruhů a velice silných soupeřů, ale máme motivaci nepromarnit žádnou příležitost ukázat naši rychlost hned prvního závodu sezóny,“ říká Igor Salaquarda, majitel týmu I.S.R. Racing.

Sedmidílný kalendář ADAC GT Masters 2018, kde každý závodní víkend obsahuje dva 60 minut dlouhé závody, začíná 13.-15. dubna v Motorsport Areně v Oscherslebenu. To není pro české fanoušky daleko, takže kdo chce jet fandit, má skvělou příležitost. Ještě lepší ale nastane 27.-29. dubna, kdy se pojede v Mostě. Opravdu zajímavý závod pak nabídne legendární Nürburgring 3.-5. srpna.

Kalendář ADAC GT Masters 2018
13.-15. dubna    Oschersleben (GER)
27.-29. dubna    Most (CZE)
8.-10. června    Red Bull Ring (AUT)
3.-5. srpna    Nürburgring (GER)
17.-19. srpna    Zandvoort (NED)
7.-9. září        Sachsenring (GER)
21.-23. září    Hockenheim (GER)

Mohlo by vás zajímat

Trofej získá i slavný Mick Doohan

Trofej získá i slavný Mick Doohan

Enge cíl závodu 12h Bathurst nespatřil

Enge cíl závodu 12h Bathurst nespatřil

World RX: show začíná v dubnu

World RX: show začíná v dubnu