Kopecký ve Francii druhý ve WRC2

Tovární jezdec Jan Kopecký získal 20. umístění na stupních vítězů pro tým Škoda Motorsport ve FIA Mistrovství světa v rallye (WRC2) s vozem Fabia R5. V rámci WRC2 obsadil ve Francii 2. místo.

Zkušený jezdec Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem vybojoval druhé místo na obávané Francouzské rallye, pořádané na středomořském ostrově Korsika. Kopecký, specialista na asfalt, sváděl po celých 390,92 km souboj s vítězem Elfynem Evansem. Vítězstvím na pěti z deseti rychlostních zkoušek jen podtrhl své kvality.

Cíl soutěže vidělo ve třídě WRC2 pouze sedm posádek. Na start se postavilo devět vozů, tedy o dva více. Třetí místo obsadil domácí pilot Yoann Bonato s Citroënem DS3 R5.

Za dva týdny na rallye ve Španělsku má posádka Kopecký/Dresler další šanci získat první vítězství v sezóně ve FIA Mistrovství světa v rallye ve třídě WRC2.

APRC v Japonsku: čtvrté vítězství pro Škodu
DTM v Maďarsku: málo diváků a drtivá převaha Audi
DTM v Maďarsku: málo diváků a převaha Audi