Ohlédnutí Citroënu za španělskou rallye

Na start posledního dne Rally  Catalunya – Costa Daurada šli Kris Meeke a Mads Østberg s cílem udržet se v první šestce. Oba piloti Citroën Total Abu Dhabi World Rally Teamu také svůj úkol plnili i přes značný tlak Thierry Neuvilla a Haydena Paddona hned od rána.

Kris Meeke ztratil několik sekund na RZ 19 a přenechal tak páté místo Madsi Østbergovi. Během poslední etapy bez možnosti servisu nebo výměny pneumatik byl závodní management zásadní. S vyrovnanými výkony mezi šesticí nejlepších v posledních čtyřech rychlostních zkouškách se Meekeovi s Østbergem podařilo pozice udržet až do cíle.

Na Power Stage si Kris Meeke připsal jeden bonusový bod za třetí nejrychlejší čas. Vypadnutí lídra rallye Sébastiena Ogiera, znamenalo posun všech o jedno místo nahoru. Østberg tak dojel celkově čtvrtý o jedno místo přes Krisem Meekem.

Třetí ve voze Citroën Total Abu Dhabi World Rally Teamu byl Khalid Al Qassimi. Ten dojel ale až na 15. místě, když se před něj dostalo i několik jezdců na slabších vozech třídy R5. V neděli ráno se do závodu vrátil díky pravidlu Rally2 Stéphane Lefebvre a mohl tak pokračovat ve svém sbírání zkušeností na DS3 WRC pod hlavičkou týmu PH Sport. Celkově mu nakonec patřila 50. příčka, tedy téměř na chvostu startovního pole.

V kategorii FIA Junior WRC si na DS3 R3-Max páté vítězství sezony zajistil Quentin Gilbert před Terry Folbem a Simone Tempestinim. Už jistý mistr světa mezi juniory, Quentin Gilbert, se bude snažit v závěrečné Wales Rally GB vybojovat titul ve WRC3 proti Simone Tempestinimu.

Vystoupení vozů s dvojitým šípem ve znaku ohodnotil šéf Citroën Racing týmu Yves Matton: „Tato rallye byla v dané fázi sezony velice důležitá. Oba naši piloti zvládli trať perfektně s tím, že nejdůležitější bylo zajistit body pro Pohár konstruktérů mistrovství světa. Nebyla to snadná soutěž, protože dosahované rychlosti byly hodně vysoké. Nám se podařilo upevnit druhé místo v pořadí s oběma DS3 WRC, které dokončily mezi pěti nejlepšími. Nyní se budeme soustředit na Wales Rally GB s jejím specifickým povrchem, na kterém naši práci završíme!“