Ojeté sporťáky na podzim nejspíš vůbec nezlevní

Kdo si myslí, že si letos po sezoně výhodně pořídí starší kabriolet nebo sporťák, asi bude zklamaný. Jednak bude jen omezený výběr a kromě toho, v důsledku rostoucích cen ojetin, ceny těchto vozů nejspíš vůbec klesat nebudou.

Omezená nabídka ojetých automobilů s sebou nese růst jejich cen, což se už netýká jen zánovních ojetin. Ve větší či menší míře se totiž tento jev začíná dotýkat všech cenových kategorií. Kdo se tedy chystá na pořízení sportovně střiženého hatchbacku, plnokrevného sporťáku nebo snad kabrioletu až po hlavní motoristické sezoně, může být zklamaný. A nejen to, může totiž vyjít úplně naprázdno.

Omezená nabídka totiž znamená, že si kvalitní ojetiny hledají nové majitele rychleji, než tomu bylo dříve a je úplně jedno, zda nový majitel zamýšlí automobil přestavět na závody, nebo jej chce pro sebe na běžné ježdění. Kvalitních ojetin ubývá rychlým tempem a to platí i pro sportovní vozy. Situace navíc není o nic lepší ani na sousedních trzích v rámci Evropské unie.

Po hlavní motoristické sezoně tedy nelze očekávat zlevnění, a to ani těchto sezonních vozidel. Naopak hrozí jejich zdražování, v lepším případě zůstanou ceny na současné úrovni a zdražení přijde až příští rok na jaře. Případnou koupi se tak nevyplatí odkládat. Dobré je začít u velkých prodejců ojetin. Zde se doslova nabízí AAA AUTO s řadou poboček nejen v České republice, ale i v Polsku, Maďarsku a na Slovensku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.