Korsiku ovládl Hyundai, WRC2 Škoda

Korsická rallye se stala dalším kolem světového šampionátu automobilových soutěží. Vavříny zde sbíraly jak vozy královské kategorie WRC, tak automobily třídy WRC2 v níž působí i mladoboleslavský tým Škoda Motorsport.

O uplynulém víkendu proběhla další soutěž světového šampionátu rallye. Na Korsice vrcholnou třídu WRC ovládla posádka Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul s vozem Hyundai i20 Coupe WRC. Druhé místo vybojovala dvojice Ogier – Ingrassia s Fordem Fiesta WRC a třítí příčku získal Dani Sordo s Marcem Martim s dalším Hyindaiem i20 Coupe WRC. Čtvrtá pozice patří Toyotě a pátá Citroënu.

Boje na Korsice sváděly ale i posádky vozů kategorie WRC2, mezi nimiž nechyběli ani naši jezdci. Slovensko-česká dvojice Martin Koči – Lukáš Kostka cíl neviděla, když se Škodou Fabia R5 havarovala. Lépe si vedly Fabie R5 v továrních barvách.

Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Andersem Jæger-Synnevaagem zvítězila stylem start-cíl. Druhá tovární posádka Škody Motorsport, Jan Kopecký a Pavel Dresler, po problémech s řízením během prvního dne nakonec skončila po stíhací jízdě na 7. místě v kategorii WRC 2. Připsala si tím důležité body do šampionátu.